Безпека руху - це життя

Що треба знати дітям про правила дорожнього руху
  • Пішоходам дозволено ходити тільки по тротуару.
  •  Ідучи по тротуару, необхідно триматися правого боку.
  •  Пішоходи повинні бути уважними та взаємно ввічливими.
  •  Пішоходи мають рухатися узбічям назустріч транспорту, щоб бачити машини, які їдуть назустріч.
  •  Якщо поруч з дорогою є пішохідна доріжка, то пішоходи мають ходити тільки по ній.
  •  Пішоходи повинні переходити дорогу тільки в місцях, де є перехід.
  •  При двосторонньому русі слід дивитися спочатку ліворуч, а дійшовши до середини – праворуч.
  •  У місцях, де є пішоходні тунелі чи мости, пішоходам слід користуватися ними.
  •  Перш ніж переходити дорогу, пішоход повинен упевнитися в цілковитій безпеці; забороняється перетинати шлях транспорту, який наближається.
  •  Там, де рух транспорту регулюється, виходити на проїжджу частину для переходу дороги можна тільки при зеленому світлі світлофора.
  •  У транспорті потрібно поводитися спокійно, виховано, щоб не заважати іншим пасажирам.

ПАМ'ЯТКА по запобіганню дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку

Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортних випадків з дітьми важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованого поводження на вулицях і дорогах. Щоб на допустити лиха на дорозі, Вам необхідно:

• вчити переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановлених місцях та підземними переходами;
  • не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
  • вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус – позаду, трамвай – спереду;
  • не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті;
  • не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
  • не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя;
  • не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
  • не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ВИ ПРИСЛУХАЄТЕСЬ ДО НАШИХ ПОРАД!