Музично-тематичне заняття "Моя Батьківщина"
МУЗИЧНО-ТЕМАТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ
з розвитку мови та народознавства
(старша група)
Тема: «Моя Батьківщина»
Мета:
Розвивальна: Розвивати уміння слухати і співати українські пісні, танцювати українські таночки. Розвивати українське мовлення, пам'ять.
Виховна: Виховувати патріотизм, любов до Батьківщини, почуття гідності за рідну Землю.
Навчальна: Познайомити дітей з символами нашої Батьківщини: гімн, герб,
прапор. Закріпити знання про головне місто України, головну річку.
Матеріал: звукозапис – Гімн України, «Пісня про Київ», «Український гопак», «Реве та стогне Дніпр широкий…», портрет Шевченка Т.Г., прапор, герб.
Література: Програма «Дитина», Базовий компонент, «Народознавство в ДНЗ»
Хід заняття
Звучить пісня «Україна моя».
Вихователь: Діти, що це за пісня? Як називається? Про що розповідає? Вам подобається ця пісня? Давайте заспіваємо.
(Діти співають пісню «Україно моя»).
Вихователь: Діти, послухайте ще одну музику.
(Звучить Гімн України).
Вихователь: Діти, ви чули цю музику? Що це за музика? Про що розповідається в пісні? Це головна музика нашої Батьківщини. Називається вона Гімн «Ще не вмерла Україна», урочиста. Цю музику треба слухати стоячи, поклавши руку на серце. Цією музикою зустрічають Великих гостей, які приїжджають в нашу Україну. Спортсмени під час відкриття спортивних ігор слухають її, а також при перемозі. Цією музикою відкривається засідання Верховної ради та Великі урочисті свята.
(Слухання Гімну (повторно) стоячи).
Вихователь: Розкажіть діти, які ви знаєте символи нашої держави.
(Розгляд прапора і герба).
(Слухання музики «Києве мій»)
Вихователь: Діти, про що в цій пісні розповідається? Про яке місто? Покладіть руку свою на серце, як воно б’ється. Так і в нашій державі є серце – головне місто України – Київ. Там живе і працює наш уряд, який керує нашою державою. Там живе і працює наш президент України.
(Розгляд ілюстрації міста Києва)
Вихователь: Діти, послухайте музику «Реве та стогне Дніпр широкий…». Про що розповідається в пісні? Хто написав слова цієї пісні? Написав слова цієї пісні Великий Кобзар Т.Г.Шевченко
(показ портрету Т.Г.Шевченка).
Вихователь: Чому Т.Г.Шевченка називають Великим Кобзарем? Слова пісні розповідають про велику головну могучу річку України – Дніпро.
(Показ картини «Схили Дніпра»).
(Заходять діти в українських костюмах)
Вихователь: В чому одягнені діти? Коли одягають такий наряд? Що діти в цих костюмах танцюють? (Запальний танок)
Вихователь: А тепер подивіться цей танок?
(Звучить музика «Гопак»)
(Діти танцюють танок «Гопак»).
Вихователь: Який танок протанцювали діти? Які ви знаєте рухи українських таночків?
(Показ дітьми рухів українських таночків – «ковирялочка» - показують дівчатка, «кружляння», «присідання» - показують хлопчики ці рухи.)
Вихователь: Діти, як на Україні зустрічають гостей? Як українці показують свою гостинність? Хлібом і сіллю на рушниках зустрічають гостей.
(Звучить пісня «Зеленіє жито, зелене»).
Вихователь: Навіть в пісні співають, що наші українці – великий рід, який складається з талановитих, вихованих, працьовитих людей. Спадщина нашого народу дуже багата піснями, традиціями, красивими обрядами. Ми українці цим пишаємося і повинні це не забувати, а берегти, примножувати, бути гідні нашої держави.