Безпека у побуті

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

1. Навчайте дитину безпечним  іграм. Не дозволяйте проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах   що закриваються, за занавісками та з пересуванням в темряві.
2. Якщо дитина  має  окрему  кімнату, то  всі її речі   повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки. Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети.
3. Лампи  в електроприладах  повинні  бути  повністю  закриті плафонами.
4. Гострі, ріжучі, колючі і крихкі предмети повинні знаходитись в недоступному для дітей місці
5. Особливу увагу потрібно звернути на зберігання ліків. Ліки повинні зберігатися в закритій під ключ шафі.
6. Іграшки не повинні бути небезпечними для дитини (лазерні іграшки, кулькові та водні пістолети). Якщо іграшка розбирається, то складові й частини за розмірами повинні бути такими, що не вміщаються в рот, ніс, вухо. Перевірте   іграшки   на   можливість  розбивання   (уламки можуть поранити дитину).
7.  В іграх з дітьми не використовуйте петарди.

Безпека на кухні
1.Столові прибори для дитини  повинні бути такими,  що не б'ються.
2. Обідній стіл та стілець повинні бути підібрані у відповідності з ростом дитини.
З. Над обіднім столом не повинні висіти полиці або окремі предмети кухонного обладнання.
4. Всі   спеції,   як   сипучі   так   і   рідкі,   повинні   зберігатись   в недоступному для дитини місці.
5. Якщо виникла потреба користуватися виделкою чи ножем, то їжу дитині повинні порізати дорослі.
6. Краї тарілок, чашок та склянок не повинні мати тріщин та щербинок.
7. На   плиті   ручки   сковорідок   і   носик   чайника   потрібно повернути до стіни.
8. Гарячу їжу потрібно розливати лише на столі, а не переносити тарілки з нею з плити до столу.
9. В присутності дитини бажано користуватися горілками газової плити другого ряду.
10. Якщо дитина  не дістає до  крана з  водою, то  вона може користуватись змоченим рушником.
11. Двері кухні з боку коридору повинні закриватись на гачок, розміщений у третій частині зверху.

Безпека у ванній кімнаті
1. Для  дитини   необхідно  мати  дитячі   миючі  засоби.   Миючі засоби,   якими   користуються   дорослі,   є   шкідливими   для дитини і повинні зберігатись в недоступному для неї місці.
2.  Підлогу потрібно покривати не слизьким килимком.
3. Двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.
4. Не можна залишати дітей наодинці під час купання.

Безпека на балконі
1. Не можна залишати дітей на балконі.
2. Не можна дозволяти дітям проводити рухливі ігри на балконі.
3. На   балконі   потрібно   закрити   щілини,   через   які   можуть випадати дитячі іграшки.
4. В присутності дітей не можна нахилятись з балкона.
5. Балкон  повинен  закриватись з кімнати  на  гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.

Попередження травматизму під час відпочинку
1. Не залишайте дітей без нагляду.
2. Перевірте   обладнання   дитячого   майданчика   на   предмет виявлення травмуючих чинників. Особливо уважно обстежте пісок: в ньому можуть бути скло та гострі металеві предмети.
3. Огляньте територію навколо будинку і  перевірте наявність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів, недобудованих об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.