Чому малюк не має бажання відвідувати дитячий садок?

Карапуз підріс, і прийшов час віддавати його в дошкільний заклад. Багато батьків часто стикаються з такою проблемою, як небажання крихти відвідувати свою групу, і щоранку для мами і тата стає своєрідним випробуванням при спробі умовити сина або дочку піти в садок.

Що ж робити в подібній ситуації, і чому так відбувається - відповіді на ці питання постараємося зараз вам дати.

Причини відмови дитини йти в дошкільний заклад:

Перш ніж говорити про причини, які змушують дитину кожен раз вередувати при приході в садок, потрібно сказати, що кожен малюк індивідуальний, і цей факт говорить про те, що він може мати свої, особливі причини мати негативну думку про садок.

Тому не обов'язково шукати у свого юного створення ті найпоширеніші стереотипи, які можуть вплинути на те, чому ж малюк завзято відмовляється від перебування в групі.

Обов'язково потрібно з'ясувати батькам особливості протікання звичайного дня в садку їх чада, і зробити для себе відповідні висновки. При цьому непогано було б проконсультуватися як у педагога-вихователя, так і психолога, які в свою чергу зможуть допомогти знайти ту саму причину, і природно, будуть сприяти усуненню її.

Одна з найголовніших причин відмови відвідувати дитячий сад - це незвичний розклад дня і небажання крихти відходити від затишної домашньої обстановки.

Що тут говорити, дані фактори ще як впливають на дітей. Вони не мають абсолютно ніякого бажання прокидатися раніше, ніж звичайно, підлаштовуватися під умови, які поки для нього не прийнятні, і робити вигляд, що йому так там комфортно і добре.

При тому, що треба виконувати прохання вихователя, постійно когось слухатися, звикати, до шуму, який неминучий через велику кількость дітей. Все це, звичайно, не завжди, правда, може впливати на бажання малюка ходити в групу.

Що робимо? Максимально в домашніх умовах при першій же можливості підлаштовуємось під режим дошкільного закладу, щоб, наприклад, після тривалої відсутності з об'єктивних причин, синові чи доньці було б набагато легше підлаштуватися під розпорядок дня в садочку. Інакше знову можуть з'явитися проблеми з даним нюансом.

Щоб підлаштуватися під режим садка, батькам вдома просто потрібно в такий же час виконувати певні режимні моменти, які включають в себе сніданок, обід, полуденок в певні години, і обов'язково післяобідній сон.

По можливості організуйте прогулянку, в якій можна організувати сюжетно-рольову гру "Садочок", де дитина і ви, безпосередньо, програвали б ситуації, в яких би були присутні тільки плюси дитячого закладу.

Також необхідно сприяти тому, щоб юне створіння побільше спілкувалося як в садку, так і на прогулянках поза дошкільного закладу з дітьми. Таке спілкування буде стимулювати його до подальших успіхів у ігрових діях з дітьми, і таким чином дитина буде більш відкритою і незамкнутою.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть батькам вирішити проблеми, пов'язані з відвідуванням садка.