Освітній процес

Організація освітнього процесу  у  закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну  освіту", Базового компонету дошкільної освіти і спрямована на реалізацію  основних завдань закладу.
У воєнний час, введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»,  освітній процес відбувається згідно  Листа МОН № 1/3845-22 від 02.04.22 року "Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні"відповідно до листа Міністерства освіти і науки України  21.08.2023  1/12490-23 "Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році"  в онлайн-режимі за допомогою сервісів: ZOOM, Viber, GoogleClassroom.

Багато  корисної інформації ви можете отримати у нас на сайті.

У 2023/2024 навчальному році освітній процес у закладі дошкільної освіти  здійснюється за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (наук. кер. проекту – Огнев`юк В.О., авт. колектив – Бєлєнька Г. В., Богініч О. Л., Вертугіна В.М. та ін.), Київ - 2020. Програма рекомендована Міністерством освіти і науки України (лист МОН України №1/11-4960 від 23.07.2020 р.).

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» супроводжується методичними рекомендаціями, які рекомендовані до друку Педагоічним інститутом Київського університету імені Бориса Грінченка (пртокол № 1 від 12.01.2021 р.)

В освітньому процесі використовуються видання згідно з Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання в закладах дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році.

Для реалізації варіативної складової в закладі дошкільної освіти використовуються парціальні програми:

Назва навчальної програми,

за якою

здійснюється навчання

Рік та видавництво навчальної програми

Ким дозволена до використання

(ким затверджена)

1

«Скарбниця моралі» програма з морального виховання дітей дошкільного віку (видання 2-ге оновлене зі змінами та доповненнями)

Лохвицька Л.В.

Тернопіль

«Мандрівець» 2019

Лист ІМЗО від 08.11.2019

№ 22.1/12-Г-1054

2

«STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт», альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дітей передшкільного віку

Наук. керівник Крутій К.Л.

Запоріжжя

«ЛІПС»

Лист IМЗО від 14.07.2020

№ 22.1/12-Г-274

3

«Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку». Парціальна програма

Зайцева Л.І.

Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні,

Пр. №4

від 25.06.2021

зареєстров. у Каталозі

№1.0008-2021

4

«Моя країна – Україна», парціальна програма з патріотичного виховання для дітей старшого дошкільного віку. Комплект

Гавриш Н.В.,

Косенчук О.Г.,

Піроженко Т.В.

Харків,

«Ранок»

Пр. №4

від 29.06.2022

зареєстров. у Каталозі

№1.0013-2022

Продовжуючи роботу щодо реалізації загальної мети – підвищення якості освітньої діяльності – заклад дошкільної освіти №52 на 2023/2024 навчальний рік визначає пріоритетні напрямки діяльності:

• організація та підтримка безпечного освітнього простору;
  • організація освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат;
  • педагогічна взаємодія з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей;
  • організаційно-методична підтримка педагогів ЗДО;
  • організація в нових умовах атестації педагогічних працівників;
  • участь у волонтерських акціях, спрямованих на підтримку ЗСУ;
  • зміцнення національної ідентичності як основи, яка виховує патріотизм;
  • збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування у них розуміння цінності власного здоров’я та життя;
  • формування основ здорового способу життя у дітей дошкільного віку;
  • сприяння реалізації принципу наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.

Єдина науково-методична тема: «Підвищення фахової майстерності педагога – основа забезпечення якісної освіти».

Для підвищення результативності освітнього процесу, з метою ефективності впливу роботи закладу дошкільної освіти на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено у 2022/2023 навчальному році,

спрямувати роботу педагогічного колективу у 2023/2024 навчальному році на реалізацію наступних річних завдань:

1. Забезпечити здійснення якісного освітнього процесу та ефективної комунікації з дітьми та батьками шляхом використання синхронного та асинхронного навчання.

2. Продовжувати роботу над формуванням соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку шляхом виховання любові та шанобливого ставлення до природи рідного краю.

3. Продовжувати роботу над  охороною життя та здоров’я дітей шляхом використання в роботі інформаційно-комунікаційних технологій.