Літнє оздоровлення

Літній відпочинок та оздоровлення дітей

Літо – оптимальна пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дошкільників, сприятливий період для загартовування та всебічного розвитку дітей. Метою та завданням є  – ефективна організація літнього оздоровлення, створення безпечних умов, дотримання санітарно-гігієнічних норм, також збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів.

В оздоровчий період не обійтися без зміцнення організму дітей за допомогою загартування. Найдоступнішим у дошкільному закладі є загартування сонцем, повітрям, водою, а щоб загартування було ефективним, одяг та взуття дитини повинно відповідати сезону  наявність головних уборів щоб запобігти сонячних або теплових ударів, ходіння босоніж.

В літній період широке використання повітря, сонця, води, режим харчування

(збагачується раціон за рахунок овочів, фруктів, зелені), підвищення рухової активності справляють на дитину суттєвий оздоровчий вплив, але слід не забувати, що їх потрібно застосовувати вміло і дозовано, не забуваючи про основні принципи:

- системність;

- послідовність;

- регулярність;

- індивідуальний підхід до кожної дитини.

У погожі літні дні дошкільники мають нагоду проводити час:

- на доріжці здоров’я;

- ходити босоніж по дрібних камінчиках;

- піску;

Дитину будь-якого віку неможливо оздоровити, якщо не створити доброзичливого клімату, веселого і бадьорого настрою в колективі, у якому вона перебуває.