Оплата та пільги на харчування в ЗДО

Батьки вносять плату за харчування дітей у розмірі 60 % від вартості харчування на день.
Оплата здійснюється згідно рішення Харківскої міської ради "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова у 2022 році" від 24.11.2021 №928 та становить: для вихованців від 1 до 3 років - 35 грн (із розрахунку: 14 грн - бюджетні кошти та 21 грн - батьківська плата), для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 40 грн (із розрахунку: 16 грн бюджетні - кошти та 24 грн батьківська плата)

Пільги на харчування
На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. (із змінами)  пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:
 - діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;
 - діти з багатодітних сімей;
 - діти з малозабезпечених сімей;                                                                                                            - діти військовослужбовців АТО;                                                                                                           - діти внутрішньо переміщених осіб.

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування - харчування безкоштовне:
1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини.
2. Ксерокопія рішення суду про опікунство.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) - оплата за харчування 50 %:
1. Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей.
2. Ксерокопія посвідчення багатодітної сім’ї .

3. Довідка про склад сім'ї, видана житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами) .

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне):
1. Ксерокопія свідоцтва про народження  дитини.
2. Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) -поновлюється 1 раз у півроку.

3. Довідка про склад сім'ї, видана житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами.

Діти військовослужбовців АТО (харчування безкоштовне):
1. Ксерокопія свідоцтва про народження  дитини.
2. Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

3. Копія посвідчення учасника бойових дій.

Діти внутрішньо переміщених осіб (харчування безкоштовне):                                                                                1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини.                                                                                                2. Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Для одиноких матерів пільги законом не передбачені.

Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.