Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькуванню) у закладі освіти

Порядок  реагування  на  доведені   випадки  булінгу (цькування)
у закладі освіти  та  відповідальність  осіб,
причетних  до  булінгу (цькування)

1. Відповідно до заяви про  випадок  цькування керівник закладу освіти приймає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
2. Керівник закладу освіти  видає наказ про створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі завідувача, педагогічних працівників, психолога та батьків потерпілого та булера, інших зацікавлених осіб.
3. Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.
4. За умови визнання комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник закладу освіти протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, Службу у справах дітей.
5. Рішення комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі з оригіналами підписів усіх її членів.
6. У разі не визнання комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник закладу освіти рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із  заявою до  органів Національної поліції України.
7. За будь-якого рішення комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.